Powiększenie piersi własnym tłuszczem

Piersi wyglądają naturalnie, nie mają w sobie ciała obcego (protezy silikonowej),
a efekt utrzymuje się przez długie lata. Równocześnie przeprowadzona liposukcja
modeluje sylwetkę. 
(BEAULI - Breast Augmentation by Lipotransfer, lipomodeling, przeszczepianie własnego tłuszczu)
 
Powiększanie piersi tłuszczem jest procedurą chirurgiczną, podczas której dokonuje się uzupełnienia piersi własną tkanką tłuszczową.
 
Zabieg augmentacji piersi własnym tłuszczem składa się z dwóch etapów: liposukcji – pobrania tłuszczu i jego przygotowania (poprzez wirowanie i dekantację) oraz odpowiedniego, wielowarstwowego przeszczepienia tłuszczu do piersi.
 
Powodzenie zabiegu powiększenia piersi przy pomocy własnego tłuszczu zależy od wielu czynników, są to m.in.:
  • wygląd i wielkość piersi przed zabiegiem operacyjnym,
  • dostępność tłuszczu (przeszczepić można jedynie własny tłuszcz pacjentki),
  • oczekiwań pacjentki co do wielkości piersi,
a przede wszystkim od umiejętności i doświadczenia chirurga plastycznego oraz sprzętu, którym dysponuje.
 

Przebieg powiększenia piersi własnym tłuszczem

W znieczuleniu ogólnym pobiera się poprzez liposukcję odpowiednią ilość tłuszczu z „depozytów tłuszczowych” na ciele pacjentki /np. fałd brzuszny, lędźwie, uda, łydki/. Uzyskane w ten sposób tkanki poddaje się odwirowaniu i po oddzieleniu bezużytecznych, płynnych frakcji uzyskuje się cenny materiał – „własny tłuszcz” gotowy do przeszczepienia.
Następnie poprzez niewielkie nakłucia, bardzo cienkimi kaniulami /o średnicy od 1,2 do 1,8 mm/ podajemy „własny tłuszcz” cienkimi pasmami pomiędzy skórę a gruczoł, pod gruczoł piersiowy, do mięśnia piersiowego, a także wokół piersi.
 

Efekty

Uzyskujemy w ten sposób ujędrnienie i powiększenie piersi, równocześnie pozbywając się znienawidzonej fałdy na brzuchu, „boczków” czy też wyszczuplając nogi.
Trzeba jednak pamiętać, że przeszczepiany tłuszcz jest żywą tkanką i aby przetrwał w nowym miejscu musi być podany niezwykle umiejętnie i w odpowiedniej ilości.
Podanie zbyt dużej ilości tłuszczu podczas jednego zabiegu spowoduje, że jego nadmiar nie wgoi się w otaczającą tkankę i ulegnie wchłonięciu.
Przypomina to sytuację, gdy do małej skrzynki z ziemią zasiejemy kilogram nasion – nic dziwnego, że większość z nich zgnije.
 
Dlatego doświadczony chirurg plastyczny ocenia przed zabiegiem, jak dużą ilość tłuszczy może skutecznie przeszczepić do piersi pacjentki.
 
Jednorazowe nastrzyknięcie tłuszczem ujędrni zwiotczałe piersi i powiększy ich objętość nawet o jeden "rozmiar". W celu uzyskania większego powiększenia piersi własnym tłuszczem należy zabieg powtórzyć, nie wcześniej jednak niż po dwóch-trzech miesiącach. I tym razem możemy się spodziewać większego przyrostu objętości piersi dlatego, że po pierwszym zabiegu pierś już została powiększona i możemy do niej podać więcej tłuszczu niż za pierwszym razem.
 
Reasumując powiększanie piersi własnym tłuszczem jest doskonałym zabiegiem, ponieważ piersi wyglądają naturalnie, nie mają w sobie ciała obcego (protezy silikonowej), a efekt utrzymuje się przez długie lata. Równocześnie prawidłowo przeprowadzona liposukcja modeluje sylwetkę. Jednak uzyskanie stosunkowo dużych piersi wymaga więcej niż jednego zabiegu.
 
Okres rekonwalescencji po zabiegu jest stosunkowo krótki (w zależności od obszaru liposukcji).
W przeciwieństwie do powiększania piersi implantami – powiększanie piersi własnym tłuszczem jest w przebiegu pooperacyjnym zabiegiem bardzo mało bolesnym.
 
Wbrew niektórym opiniom, prawidłowo przeprowadzony przez wykwalifikowanego chirurga plastyka zabieg powiększania piersi własnym tłuszczem, jest bezpieczny z punktu widzenia onkologicznego. Nie powoduje żadnych podejrzanych guzków, torbieli, ani zwapnień w piersiach. Nie powoduje również zagrożenia nowotworem piersi, ani też nie utrudnia diagnostyki piersi.
Przeszczepianie własnego tłuszczu jest również uznaną na świecie metodą rekonstrukcji piersi po amputacjach.
 

Od czego zależy cena?

Cena zabiegu zależy od stopnia trudności pozyskania tłuszczu – od ilości obszarów (patrz: liposukcja), które należy „odessać”, ażeby uzyskać potrzebną do powiększenia piersi własnym tłuszczem ilość materiału.
 
Przykłady:
U osoby o średniej budowie ciała (dosyć szczupłej, ale z niewielkim fałdem na brzuchu i „boczkami” ( depozytami okolic lędźwiowych), która ma niewielkie, wiotkie piersi rozmiaru A możemy przeszczepić do każdej piersi ok. 120-140 ml odpowiednio przygotowanego odwirowanego tłuszczu, co odpowiada całej zawartości depozytów tłuszczowych w okolicach lędźwiowych i fałdzie brzusznym. Efektem zabiegu będą jędrne piersi w rozmiarze B, płaski brzuch, podkreślona talia i pośladki.
Cena liposukcji u tej przykładowej pacjentki wynosiłaby ok. 8 000 PLN, za zabieg przeszczepienia tłuszczu do piersi doliczamy 50% wartości liposukcji [50% z 8000 PLN] – pełny koszt zabiegu ok. 12 000 PLN, co odpowiada cenie powiększenia piersi półokrągłymi implantami silikonowymi.

Ten sam efekt u bardzo szczupłej pacjentki będzie musiał być osiągnięty większym nakładem sił – liposukcją większej ilości obszarów ciała, np. tułów i uda, co wpłynie również na zwiększenie ceny.
 
Czyli im szczuplejsza pacjentka – tym droższy zabieg.
W przypadku bardzo szczupłych osób rozsądniej jest planować powiększenie piersi implantami
i ewentualne uzupełnienie przeszczepem tłuszczu (patrz: Implanty a przeszczep tłuszczu).

 Cennik

Powiększenie i ujędrnienie piersi przeszczepem własnego tłuszczu

od 15000 PLN


Galeria


Chirurgia plastyczna  •  Chirurgia naczyniowa  •  Ortopedia  •  Medycyna estetyczna  •  Chirurgia szczękowo-twarzowa  •  USG Doppler
Start  •  Aktualności  •  Kontakt  •  Dojazd  •  Lekarze, personel  •  Zabiegi  •  Cennik  •  Galeria  •  Nowości, promocje